رفتن به محتوای اصلی

نقاشی نمای ساختمان با راپل در مازندران و گیلان و رشت

نقاشی کردن نمای سنگ ساختمان با طناب با راپل در مازندران و گیلان و رشت

نمای سنگی یکی از قدیمی ترین و متداولترین نماهایی است که در ایران وجود دارد. نمای سنگی یکی از پر کاربردترین نماهایی است که در سطح کشور مورد استفاده قرار می گیرد. این نما علاوه بر زیبایی، دارای استحکام و مقاومت بالایی می باشد و جز محبوب ترین نماهایی است که تاکنون دیده اید.نمای سنگی از نظر قیمتی جز نماهای مقاوم و با دوام به شمار می رود. امروزه نقاشی نمای سنگی ساختمان جز موارد با اهمیت و ضروری محسوب می شود که توسط افراد توانمند و کار بلد که از پیش آموزش های لازم را دیده اند انجام می شود. اگر نقاشی ساختمان با راپل انجام شود دیگر آسیب ها و مشکلات داربست را به همراه نخواهد داشت و قابل انجام تقریبا در همه جای شهر می باشد. رنگ آمیزی و نقاشی بر روی نمای ساختمان آن هم به روش راپل و بدون داربست، حرفه ی جدید شرکتهای معتبر خدمات نمای ساختمانی می باشد که در آن سرعت انجام کارها و دقت در آن بسیار بیشتر از داربست خواهد بود. در ادامه ی مطالب با ماهمراه شوید.

 

راپل چیست؟

راپل در اصل به معنای بازیابی و پایین آمدن با طناب می باشد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که راپل به چه معنا می باشد و چه کاربردی دارد؟

برای استعلام قیمت تماس بگیری با استادنما

مزایای استفاده از راپل چیست ؟

راپل در اصل به کارگیری و استفاده از طناب ویژه و محکم است. البته استفاده از این طناب با رعایت موارد استاندارد و آموزش های کوتاه مدتی که کارگران دیده اند آسان می گردد. استفاده از راپل به نوعی با صرفه جویی در هزینه ها و زمان انجام می گردد که این در مقابل بکارگیری از روش قدیمی داربست بسیار موثر خواهد بود.

سنگ نوردان، کوه نوردان و غار نوردان با مهارت به کارگیری و استفاده از طناب راپل آشنایی کامل دارند. راپل از جمله مهارت هایی است که به کمک آن می توان در شرایط اضطراری جان بسیاری از افراد را نجات داد. با گذشت زمان روش استفاده از طناب راپل پیشرفته تر شده به طوری که امروزه برای اجرای عملیات نمای ساختمانی از آن استفاده می نمایند.

نکته: ابزار اصلی در راپل: طناب ویژه و محکم، گره های مختلف، کاربین ابزار اصلی استفاده از راپل می باشند.

برای اجرای نقاشی بر روی نمای سنگی، پیش از اجرا، برای ماندگاری بیش از حد رنگ بهتر است اقدام به نماشویی با ابزاری که شرکت خدمات نمای معتبر در اختیار قرار می دهد و با استفاده از روش راپل (استفاده از طناب )کار را انجام دهید.با نماشویی سطوح سنگی ساختمان، جرم، آلودگی ،گردو غبار و کثیفی روی سطوح ساختمانی پاک خواهند شد و هر کجای سنگ که شکاف یا درز باز باشد به کمک مواد مخصوص پوشانده و ترمیم خواهند شد تا سطحی صاف، تمیز، بدون مشکل برای اجرای نقاشی ساختمان با طناب راپل به وجود آید.

 

نکته: برای نقاشی انواع سطوح ساختمانی متناسب با هر سطح باید از ابزار و رنگ متناسب با آن سطح استفاده نمود.

رنگ اکریلیک

رنگهای اکریلیک یکی از بادوام ترین و مقاومترین رنگهایی هستند که دارای بازدهی فراوان برای نماهای ساختمانی از جمله سنگی می باشند. این رنگها دارای استقامت بالا در برابر نور خورشید و رطوبت هستند از این سو برای نقاشی نمای سنگی ساختمان از آن ها فراوان استفاده می شود. این رنگها در بخش راپل، به عنوان رنگ با خاصیت آب گریز و برای آب بندی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از رنگ کنیتکس، به دلیل عمر بالا و مقاومت در برابر زطوبت با استفاده از طناب و روش راپل یکی از موثرترین راه کارها برای

نقاشی نمای سنگی ساختمان ها به کمک طناب و بدون داربست خواهد بود.
البته اگر به دنبال رنگی هستید که هم در برابر رطوبت مقاومت داشته باشد و هم قابل شستشو باشد رنگ روغنی برای نقاشی کلیه ی سطوح ساختمانی از جمله سنگی پیشنهاد خوبی خواهد بود که البته توسط روش راپل به کمک متخصصین حرفه ای و آموزش دیده انجام می گردد.

البته رنگ های نانو هم برای نقاشی کردن نمای سنگی ساختمان به دلیل عایق بودن و خاصیت آب گریز بودن پیشنهاد مناسبی می باشد. این رنگ ها برای نقاشی نمای سنگی به علت مقاوم بودن در برابر شرایط جوی مختلف و کیفیت بالا و برای محیط هایی که دارای رطوبت بالا هستند پیشنهاد مناسبی خواهند بود.

 

مرحله پایانی نقاشی سنگ نما با راپل

درپایان کار پس از ایجاد یک زیرکار مناسب با استفاده از قلمو، قلتک یا پمپ رنگ می توان کل نمای سنگی را نقاشی نمود .در این جا کیفیت کار بسیار مهم است.
در زمان نقاشی کردن نمای سنگی ساختمان با استفاده از روش راپل (طناب )باید دقت کنید که در زمان استفاده از ابزار نقاشی نما از جمله قلتک یا قلمو حرکت دست را به یک جهت یکسان از پایین به بالا یا از راست به چپ انجام دهیم. زیرا به کار بردن قلمو در هر جهت و به شکل نامنظم باعث می شود سطح ما یکدست و صاف نگردد و رگه هایی در رنگ سبب شود.

 

ویژگی رنگ مخصوص برای نقاشی سطوح سنگی ساختمان با راپل

با استفاده از تکنیک راپل، نیروی ماهر نقاش، کار نقاشی سطوح سنگی را ماهرانه انجام خواهند داد .این افراد با شجاعت و شهامت کافی از طناب بالارفته و به کمک پاهای خود و تکیه دادن پا به دیوار ،ابزار مورد نیاز برای نقاشی ساختمان را در دستان خود قرار می دهند و البته با نشستن بر روی صندلی ویژه کار و گره هایی که 2 سر طناب ویژه راپل ،جهت محکم کاری کار زده شده کار نقاشی نمای سنگی را به سرعت انجام می دهند.امروزه راپل به عنوان شغل پر هیجان برای جوانان تبدیل شده و از سوی دیگر کسب درآمد بسیار بالایی که افراد در راپل به دست می آورند به عنوان شغل پردرآمد برای جوانان مبدل شده است. این افراد می دانند که استفاده از رنگهای مقاوم، سنگ ها را در برابر رشد قارچ و باکتری محافظت می نمایند.

رنگهایی که برای نقاشی سطوح سنگی ساختمان با استفاده از طناب (راپل )انجام می شود باید خاصیت مقاوم ضدآب داشته باشند. این خاصیت باید طوری باشد که پس از انجام نقاشی نمای ساختمانی سنگ دچار ترک خوردگی نگردد.
راپل کارانی که از سوی شرکت به ساختمان های مختلف اعزام می شوند باید برای نقاشی نمای سنگی با طناب، از رنگ هایی مقاوم و مرغوب استفاده نمایند تا در برابر باران های اسیدی و تابش خورشید مقاوم باشند.

نقاشی نمای ساختمانی به کمک راپل، باید تا پوشش نهایی ادامه یابد .به طوری که سطح پس از نقاشی سایه نداشته باشد و یا کمرنگ یا پررنگ نگردد. بهتر است بدانید کیفیت رنگ برای نقاشی نمای سنگی ساختمان مهم می باشد.بعضی از رنگ ها آنقدر با کیفیت و مرغوب هستند که با یکدست زدن تمام سطوح سنگی را پوشش خواهند داد. و شما به سطح مورد نظر و دلخواه خیلی سریع دست خواهید یافت. اما بعضی از رنگ ها، باید چند دور زده شود تا کیفیت نهایی به دست آید.

 

راپل کار کیست؟ چه کاری انجام می دهد؟

راپل کار فردی است که کار را در ارتفاعات انجام می دهد. راپل کار بر همه ی اصول کاری خود تسلط کافی دارد. فردی که به راپل مسلط است، می تواند در کارهای ساختمانی فعالیت نماید. شاید افرادی را بارها دیده باشید که به شکل معلق در هوا آویز هستند و با استفاده از طناب و تجهیزات لازم ،به انجام کار در نمای ساختمانی می پردازند.این افراد همان راپل کاران ماهر هستند که دوره دیده و توانمند در کار شدند. شما این افراد را به شکل معلق در هوا خواهید دید که در حال خدمات رسانی به صاحبان ساختمانی هستند.

 

لوازم مورد نیاز برای اجرای راپل کاری در بخش نقاشی برای نمای سنگی کدامند؟

طناب ابریشمی برای نگه داشتن راپل کار مهم می باشد. توسط این طناب راپل کار، خدمات نمای ساختمانی را به آسانی در ارتفاعات مختلف انجام خواهد داد.
هارنس: نوعی صندلی برای نشستن راپل کار و انجام دادن کار در ارتفاع می باشد.
کارابین: ابزاری فلزی از جنس آلمینیوم که برای اتصالات ابزار راپل کاری کاربرد فراوان دارد که در اشکال مختلف وجود دارد.
هشت فرود: ابزاری شبیه 8 انگلیسی است که فشار بالایی را در زمان فرود متحمل می گردد.

 

مزیت راپل کاری

راپل کار به طور معمول در هوا معلق می ماند و حرکت آن به طرفین به کمک پاها و حرکت به پایین به کمک شل کردن طناب صورت می گیرد از مزایایی که راپل کاری می تواند داشته باشد به وارد زیر می توان اشاره نمود.
1_با راپل کاری کارگران از امنیت خاصی برخوردار خواهند شد.
2- استفاده از راپل کاری هزینه های کمتری به نسبت استفاده از داربست خواهد داشت .
3_سرعت بالا و پیشرفت زودتر انجام کار از نتیجه ی استفاده از روش راپل می باشد.
4_با راپل، به آسانی می توانید به دورترین نقاط ساختمانی دسترسی کامل داشته باشید.

 

جمع بندی

نقاشی کردن نمای سنگی ساختمان با راپل کار هر فرد عادی نیست. برای اجرای آن باید توانایی و مهارت ویژه ای داشته باشید و این تنها با استفاده از راپل کارانی که با طناب و ابزار استاندارد کار می کنند انجام می گردد. افرادی که وارد حرفه ی راپل کاری می شوند بسیار توانمند و دوره دیده هستند و از بالارفتن از ارتفاعات ترس و واهمی ندارند. راپل کاری، جرات می خواهد و هر فردی جرات بالا رفتن از ارتفاعات ساختمانی را نخواهد داشت و لازمه ی آن گذراندن دوره های راپل کاری در شرکت های معتبر خدمات نما می باشد و کسب مدرک بین المللی راپل در دستور کار این افراد خواهد بود که با استفاده از این مدرک، به آسانی می توانند وارد حرفه ی راپل و بالا رفتن از ارتفاعات شوند. نقاشی نمای سنگی در ارتفاعات ساختمانی تنها توسط این گروه متخصص صورت خواهد گرفت.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا 09125846430