رفتن به محتوای اصلی
نانو سنگ و سیمان نما در ساری

نانو کردن نمای سنگ و سیمان ساختمان در ساری – درزبندی و بندکشی در ساری

نانو کردن سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری

شمال راپل  مجری خدمات نانو برای سنگ و سیمان و شیشه و کامپوزیت در ساری میباشد که این خدمات به وسیله طناب و بدون داربست انجام میشود. هزینه ی ارزان و صرف وقت کمی دارد.  نانوتکنولوژی و نانومواد پیشرفت های جدیدی را در صنعت ساخت و ساز و معماری ارائه می دهند. مواد عایق جدید با مقادیر عایق بسیار خوب در حال حاضر در بازار موجود است، بازسازی حرارتی ساختمان هایی را که عایق کاری معمولی در آنها امکان پذیر نیست، را به راحتی انجام میدهد و می تواند به بهبود بهره وری انرژی کمک کند. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با نانو کردن سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری بهتر است ادامه مطلب را با ما همراه باشید تا آگاهی بیشتری در این حوزه کسب کنید.

درزبندی و بندکشی نمای سنگ و سیمان در ساری با طناب بدون داربست با راپل

اب دادن نمای ساختمان چندین دلیل دارد یکی از انها وجود بندهای باز روی نمای ساختمان میباشد. این بندها راه نفوذ اب میباشند که باید درزبندی یا بندکشی شوند. ساری به دلیل بارندگی فراوان ساختمام هایش دچار نم و رطوبت میشوند که باید بندکشی شود.  نماهای سیمانی و سنگی در الویت بندکشی هستند چون تمام اجزای نما معلوم هستند.

نقش و کاربرد نانو کردن سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری

در بررسی نانو کردن سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری طیف گسترده ای از روش ها برای بررسی سطوح نیز موجود است، از جمله شیشه، سنگ تراشی، چوب یا فلز. هدف بهبود عملکردها و همچنین افزایش طول عمر مواد است. اگرچه بخش تحقیقات به شدت در مورد تحولات جدید فناوری نانو گزارش می‌دهد، اما واقعیت نشان می‌دهد که «محصولات نانو» در صنعت ساخت‌وساز همچنان نقش فرعی ایفا می‌کنند و در حال حاضر صرفاً بازارهای خاص را اشغال می‌کنند.
در کسب و کار، ساخت و ساز به عنوان عاملی محافظه کارانه در نظر گرفته می شود و نوآوری ها اغلب برای ورود به بازار با مشکل مواجه می شوند،

1.یکی از دلایل اصلی این امر، قیمت های بالا است. در حال حاضر، نانومواد و در نتیجه “نانو محصولات” هنوز بطور قابل توجهی گران تر از گزینه های متعارف تر با توجه به تکنولوژی تولید مورد نیاز هستند

2 . مصالح ساختمانی عموماً در مقادیر زیادی استفاده می‌شوند: تفاوت قیمت‌های کوچک می‌تواند هزینه‌های کلی را با در نظر گرفتن حجم کل یک ساختمان یا سازه‌های دیگر به شدت افزایش دهد. علاوه بر این، عملکرد فنی از محصولات جدید برای اولین بار باید نشان داده شود.

3. در بررسی نانو کردن سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری صنعت ساخت و ساز در حال حاضر ترجیح می دهد به محصولات ثابت و معمولی تکیه کند. وضعیت دانش ما در مورد کاربردها و محصولات نانوتکنولوژی، در دسترس بودن و عملکرد آنها در صنعت ساخت و ساز در حال حاضر بسیار محدود است. این نیز تا حدی به این دلیل است که هیچ برچسب اجباری بر روی مواد نانو در مصالح ساختمانی وجود ندارد. صنعت نانو مانند بسیاری از شاخه‌های دیگر در تبلیغات یک محصول تنها در صورتی استفاده می‌شود که تولیدکنندگان امید به بهبود فروش داشته باشند. اغلب، برای کاربران مشخص نیست که آیا یک نانو محصول واقعاً حاوی نانو مواد است یا خیر، چه نانو موادی ممکن است در آن دخیل باشند و در چه مقداری ممکن است وجود داشته باشند. همه محصولاتی که اصطلاح نانو را دارند در واقع حاوی نانو مواد نیستند. اغلب، اصطلاح “نانو” صرفاً به ساختارهایی در محدوده اندازه نانو اشاره دارد، به عنوان مثال اندازه منافذ یک ماده خاص، یا به اندازه ساختارهایی که هنگام سخت شدن ملات تشکیل می شوند.

 

زمینه های کاربرد نانو کردن سنگ نما

استفاده از نام نانو در ادعاهای محصول و تبلیغات در سال های اخیر دوباره رو به کاهش بوده است. این به این دلیل است که اطلاعات در مورد خطرات بالقوه زیست محیطی یا سلامتی نانومواد، به ویژه از طریق رسانه ها، منجر به الگوهای خرید محتاطانه تر شده است. زمینه های کاربرد نانو کردن سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری در حال حاضر در چهار بخش متمرکز شده اند:

(1) مصالح ساختمانی با سیمان

(2) کاهش صدا و عایق حرارتی یا تنظیم دما

(3) پوشش های سطحی برای بهبود عملکرد مواد مختلف

(4) حفاظت در برابر آتش.

در حقیقت انجمن تجارت برای صنعت ساخت و ساز  فهرستی از محصولات ساختمانی و تمیز کننده ای را که تحت عنوان “نانو” تبلیغ می کنند یا از اثرات نانو تکنولوژی استفاده میکنند، تهیه کرده است. این فهرست همچنین حاوی اطلاعاتی در مورد اینکه آیا می توان خواص محصول را به افزودن نانوذرات یا نانوساختارها نسبت داد.

نتیجه گیری
در بررسی نانو کردن سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری می توان گفت که در حال حاضر بیش از ده میلیارد تن بتن سالانه در سراسر جهان در هر سال تولید می شود. استحکام بتن را می‌توان به سوزن‌های کوچک کریستالی (هیدرات‌های سیلیکات کلسیم) نسبت داد، که در طول فرایند سخت شدن به طور جامد با یکدیگر پیوند می‌خورند. میکروسکوپ های الکترونی را می توان برای به تصویر کشیدن و مطالعه ساختارها تا مقیاس نانو، از جمله تجزیه و تحلیل همبستگی بین نانوساختار یک ماده ساختمانی و خواص آن، استفاده کرد. این امکان بهینه سازی هدف گرا مصالح ساختمانی را برای یک کاربرد خاص فراهم می کند. در طول چند سال گذشته، این امر منجر به پیشرفت‌های جدید و پیشرفت‌های مادی شده است. چسباننده های نانومقیاس می توانند به بتن به عنوان مصالح ساختمانی معمولی، خواص جدیدی از نظر کارایی، استحکام و دوام ببخشند. افزودن نانوذرات دی اکسید سیلیکون، منافذ بتن را پر می کند و آن را متراکم تر و سخت تر می کند.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا 09125846430