رفتن به محتوای اصلی
نانو کردن نمای ساختمان در مازندران

انجام پوشش نانو کردن نمای ساختمان در مازندران

بررسی علت نانو کردن نمای ساختمان در مازندران

شمال راپل متخصص نانو کردن سطح سیمانی و سنگی در مازندران شمال کشور میباشد. این خدمات تعمیراتی با طناب و بدون داربست انجام میشود که هم هزینه کمتری دارد و هم وقت کمتری برای شما صرف میکند. ساختمانهای ساخته شده در استانهای شمالی به دلیل بارش بالای برف و باران در معرض آسیب هستند. نفوذ آب باعث سست شدن دیوارها میشود. در حقیقت نمای ساختمان بیشتر در خطر نفوذ آب است. نفوذ آب باعث ایجاد قارچ، شوره، سفیدک، تضعیف مصالح و در نهایت ریزش دیوار میشود از این رو بهتر است از روش نانو کردن نمای ساختمان در مازندران برای ایمن سازی ساختمان استفاده شود.

 

مراحل نانو کردن سنگ نمای ساختمان در مازندران

آببندی و درزگیری
میزان بارش برف و باران در استانهای شمالی کشور از حد استاندارد بالاتر است. این جمله به این معنا است که در استانهای شمالی مقدار بارش برف و باران زیاد است. استان مازندران علاوه بر بارش بالا، به دلیل نزدیکی به دریا دارای رطوبت بالایی است. بارش باران و رطوبت هوا به راحتی به نمای ساختمان نفوذ میکنند. هر نوع سنگی میزان نفوذ آب متفاوتی دارد، برای مثال میزان نفوذ آب در سنگ مرمریت بسیار بالا است و بالعکس سنگ گرانیت در برابر نفوذ آب مقاوم است. میزان نفوذ آب در سنگها متفاوت است ولی صفر نیست. نفوذ آب و رطوبت به سنگها باعث نم برداشتن مصالح پشت سنگ میشود و در صورت کاهش دما به زیر صفر درجه سانتی گراد، رطوبت و نم موجود در مصالح، یخ میزند. یخ زدن رطوبت باعث افزایش حجم مصالح میشود. افزایش حجم زمینه شکستن و ترک برداشتن مصالح را فراهم میکند. سنگ شکسته و ملات ترک برداشته، از جمله راههای ورود آب هستند و رطوبت به راحتی نفوذ میکند. بهترین روش برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به سنگ نمای ساختمان، نانو کردن نمای ساختمان در مازندران است که در ابتدا باید مرحله آببندی و درزگیری انجام شود. ابتدا تمام آلودگیهای داخل ترکها و درزها باید پاک شود و پس از پاکسازی نوبت به ترمیم میرسد. برای ترمیم ترکهای ملات پشت سنگها، میتوان از روش پلیمری استفاده کرد. روش پلیمری با استفاده از چسبها انجام میشود که بهترین چسب موجود در بازار، چسب پلی یورتان است. چسب پلی یورتان در برابر تابش خورشید و نفوذ آب و رطوبت ایمن است که نسبت به سایر چسبها قیمت بالاتری دارد. با چسب پلی یورتان تمام ترکها پر میشود و سپس سنگهای شکسته ترمیم میشود. البته ممکن است خطر ریزش سنگ نمای ساختمان وجود داشته باشد که توصیه میشود در صورت لزوم، سنگ نمای ساختمان با پیچ و رولپلاک محکم شود. پس از آببندی و درزگیری نمای ساختمان، دیگر آب و رطوبت از درزها نفوذ نمیکند ولی متاسفانه سنگها جاذب آب و رطوبت هستند و بایستی سنگها ایمن شوند.

آببندی و درزگیری نمای ساختمان با روش پلمیری

نانو کردن سنگ نمای ساختمان
سنگها جاذب آب و رطوبت هستند و همین موضوع باعث میشود نمای ساختمان آب و رطوبت جذب کند. بهترین روش برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به نمای ساختمان، نانو کردن سنگ نمای ساختمان است که در این صورت مصالح دچار شکستگی و ترک نمیشوند. نانو ضدآب و یا نانو آبگریز محلولی اصلی است که جهت نانو کردن نمای ساختمان در مازندران استفاده میشود. قبل از نانو کردن نما، بایستی نمای ساختمان شسته شود تا تمام آلودگیها و املاح پاک شوند. پس از شستن نما و خشک شدن کامل نما، بهترین فرصت برای نانو کردن سنگ نما است. نانو ضدآب یا نانو آبگریز با غلتک، قلم مو و یا اسپری بر روی سطح سنگ نمای ساختمان مینشیند و پس از خشک شدن تبدیل به یک لایه بیرنگ در حد نانومتر میشود. نانو ضدآب با افزایش فاصله بین قطره آب و سطح سنگ، قدرت جاذبه را کاهش میدهد و مانع از نفوذ آب به سنگ میشود. دوام سنگ نمای نانو شده، بستگی به آب و هوا و تغییرات جوی منطقه دارد. هزینه نانو کردن مناسب است و همه افراد میتوانند سنگ نمای ساختمان خود را نانو کنند.

مراحل نانو کردن سیمان نمای ساختمان در مازندران

بتونه کاری
سیمانی که برای زیباسازی و محکم کردن نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد، دارای تخلل میان بافتی است و این خلل و حفرهها محیطی مناسب برای نفوذ آب و رطوبت است. نفوذ آب و رطوبت باعث نم برداشتن نما میشود و به مرور با یخ زدن نم و رطوبت موجود در دیوار، سیمان ترک برمیدارد و میشکند. یکی از آسیبهایی که نفوذ آب به نماهای سیمانی ایجاد میکند، تشکیل شوره و سفیدک در نما است که موجب زشتی نما میشود. از این رو شکستگیها و ترکها بایستی در ابتدا خشک شوند و هیچ اثری از رطوبت و نم در ترکها باقی نماند. سپس ترکها با ملات سیمانی پر میشوند. البته بسیاری از معماران قبل از شروع بتونه کاری، شکستگیها و ترکها را با چسب پلی یورتان پر میکنند و سپس بتونه کاری میکنند. پس از بتونه کاری باید به سیمان فرصت داد تا سفت شود. پس از اتمام بتونه کاری میتوان عملیات نانو کردن نمای ساختمان در مازندران را استارت زد.

نانو کردن سیمان نمای ساختمانی
برای نانو کردن نمای سیمانی از نانو ضدآب استفاده میشود و اصولا با اسپری کردن، نمای سیمانی را مقاوم میکنند. پوشش نانو باعث افزایش فاصلهی بین لایهی سیمانی و قطرات آب میشود و با کاهش جاذبه بین قطره آب و نمای سیمانی، باعث سرازیر شدن قطرات به سمت پایین میشود. نانو کردن نمای ساختمان در مازندران مانع از نفوذ آب میشود.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا 09125846430