رفتن به محتوای اصلی

علت آب بندی و عایقکاری پنجره های نمای ساختمان در مازندران نانو نما در مازندران

علت آببندی و عایقکاری پنجرههای ساختمان در مازندران

بارش در استانهای شمالی باعث آسیب رساندن به پنجرهها میشود. آب و رطوبت به راحتی از درزها وارد پنجره میشود و بایستی برای عدم نفوذ آب و رطوبت، پنجره ها آببندی شوند. آببندی و عایقکاری پنجره در مازندران به دو صورت انجام میشود. پنجرههای قدیمی و دوجداره با روشهای مختلف آببندی میشوند.

آببندی پنجرههای قدیمی در مازندران

یکی از روشهای آببندی پنجرههای قدیمی در مازندران، استفاده از چسب است. چسبهای سیلیکونی متناسب با هر نوع پنجرهای هستند و انواع مختلفی دارند. برای آببندی پنجرههای قدیمی، بایستی نوع پنجره را بررسی کرد تا متناسب با پنجره، چسب سیلیکونی خرید. چسبهای سیلیکونی به دو نوع، چسب سیلیکونی حرارتی و چسب سیلیکونی خنثی تقسیمبندی میشود. چسب سیلیکونی حرارتی برای مناطقی که هوای گرمی دارند، مناسب است و با افزایش دمای هوا دچار آسیب نمیشود. چسب سیلیکونی خنثی برای پنجرههایی که در معرض هیچ گونه واکنش شیمیایی نیستند، مورد استفاده قرار میگیرد. پس از چسبهای سیلیکونی میتوان به چسب ماستیک اشاره کرد که برای آببندی و درزگیری پنجرههای قدیمی مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع چسبها از ترکیب مواد بتونه با چسب سیلیکونی مخصوص ساخته میشود. یکی از مواد اولیه بهکار رفته در ساخت چسب ماستیک، چسبهای سیلیکونی است که بسته به نوع پنجره، انواع و اقسام متفاوتی میتوان ساخت. از این رو میتوان گفت چسب ماستیک هم انواع و اقسام دارد و قابل استفاده در هر محلی هستند. یکی دیگر از چسبها، چسب معروف پلی یورتان است که از مواد پلیمری تشکیل شده است و در رنگبندیهای متنوع ارائه شده است. چسب پلی یورتان در برابر تابش خورشید و نفوذ آب و رطوبت مقاوم است. چندین روش متفاوت مورد بررسی قرار گرفت که بسته به وضعیت اقتصادی افراد قابل استفاده است. تمامی روشها برای آببندی و عایقکاری پنجره در مازندران قابل اجرا است که توسط راپلکار متخصص پیادهسازی میشود.

عایقکاری پنجرههای قدیمی در مازندران

یکی از لوازم قدیمی که برای عایق کاری پنجرههای قدیمی و آهنی مورد استفاده قرار میگیرد، نوارهای درزگیر هستند. یک سمت نوارهای درزگیر دارای چسب است که قاب پنجره آهنی را دربرمیگیرد. در هنگام چسباندن نوار درزگیر، بایستی بادقت قاب پنجره قدیمی را پوشاند. یکی دیگر از روشها، استفاده از نوارهای اسفنجی است. نوارهای اسفنجی با قرارگیری در درزها و شکافها از نفوذ هوا و آب جلوگیری میکند و کیفیت بالاتری نسبت به نوارهای درزگیر دارند. درزگیرهای طنابی نوع دیگری از لوازم عایقکاری است که به طور موقت مورد استفاده قرار میگیرد. مدل این نوع درزگیرها به شکل طناب است و رولی مانند میباشد و توسط کاربر برش داده میشود. نوارهای درزگیر انواع و اقسام فراوانی دارند که بهتر است قبل از خرید از عملکرد آن اطمینان حاصل کرد، هرچند قیمت پایینی دارند ولی بهتر است قبل از خرید، کالای مطمئنی را انتخاب کرد. درزگیرهای فومی قابل استفاده به عنوان عایق برای پنجرههای قدیمی و آهنی هستند. این نوع درزگیرهای فومی همانند درزگیرهای اسفنجی، فشرده هستند و با قرار گرفتن در جای درست، منبسط میشوند. لاستیکهای مخصوص عایقکاری هم انتخاب مناسبی هستند که از جنس EPDM ساخته شدهاند. این نوع لاستیکها ضخامت مختلفی دارند و دوام بالایی دارند. البته روشهای دیگری هم برای عایقکاری پنجرههای قدیمی به کار میرود که میتوان به نصب پردههای ضخیم و بلند به همراه پشت پردهای بلند و ضخیم اشاره کرد که از خروج هوای خانه جلوگیری میکند. تمامی این لوازم برای آببندی و عایقکاری پنجره در مازندران، در دسترس همگان است.

آببندی پنجرههای دوجداره در مازندران

پنجرههای دوجداره از پروفیلهای مخصوص، یراق آلات ضدزنگ، تجهیزات مناسب برای آببندی پنجره دوجداره، لوازم درزگیری و عایق پنجرههای دوجداره و فریم ساخته شده است. پنجرههای دوجداره در برابر نفوذ گرد و غبار و آب بسیار مقاوم هستند. اصولا زمانی که پنجرههای دوجداره فاقد شیارهای هدایت آب باشند، بایستی عایقکاری شوند. شیارهای تخلیه آب، در هنگام ساخت پنجره دوجداره اعمال میشود که عملکردی مشابه دماغه در آببندی پنجرههای قدیمی و آهنی دارد. شیارهای تخلیه آب به صورت عرضی در قسمت پایین پروفیلها نصب میشوند. کیفیت پایین پروفیلها، فرسودگی لاستیکهای پنجره و شیشههای دوجداره زمینه رگلاژ و آببندی پنجرههای دوجداره را فراهم میکند. برای آببندی، رگلاژ و تعمیر پنجرههای دوجداره بایستی از متخصصان خود کمپانی کمک گرفته شود. پنجرههای دوجداره از دو لایه شیشه ساخته شدهاند که فضای بین این دو لایه با گازهای بیاثر مانند آرگون و کریپتون پر شده است. عملکرد نامناسب این گازها باعث از بین رفتن خاصیت عایق بودن پنجرههای دوجداره میشود. آببندی و عایقکاری پنجره در مازندران، بهخصوص پنجرههای دوجداره بایستی توسط متخصص انجام شود.

عایقکاری پنجرههای دوجداره در مازندران

نفوذ آب و رطوبت به داخل پنجرههای دوجداره باعث کثیفی پنجره میشود. از این رو برای یافتن راه نفوذ پنجرههای دوجداره، میتوان از انعکاس نور خورشید و یا سوزاندن شمع استفاده کرد. یکی از روشهای آببندی و عایقکاری پنجره در مازندران، استفاده از لاستیکهای مخصوص درزگیری پنجرههای دوجداره است. این نوع لاستیکها، باعث جلوگیری از نفوذ باران، سرما و سر و صدا به داخل ساختمان میشود.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا 09125846430