رفتن به محتوای اصلی
عایق نمای ساختمان در مازندران

عایق کاری نمای ساختمان در مازندران-عایق نما از جنس سنگ و سیمان و شیشه در مازندران

عایق کاری سنگ نمای ساختمان با طناب و بدون داربست در مازندران

عایق نمای ساختمان در ماندران دیگر نیازی به داربست ندارد و  شرکت شمال راپل   خدمات عایق سنگ و سیمان و شیشه و کامپوزیت نما را به وسیله راپل انجام میدهد. قیمت عایق کاری نمای ساختمان با طناب هم بستگی به نمای شما دارد و باید عکس بفرستید از طریق واتساپ یا ادرس بفرستید و نما از نزدیک بازدید شود تا قیمت اعلام گردد. یکی از روشهایی که مانع از نفوذ آب و رطوبت به دیوارها میشود، عایقکاری نما است. عایق کاری نما در مازندران، علاوه بر جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به دیوارها، از زشت شدن نمای ساختمان نیز جلوگیری میکند چرا که نفوذ آب و رطوبت به داخل سنگ و آجر باعث ترک خوردن و شکستن سنگ و آجر میشود.

هدف از عایقکاری نما در شهر مازندران چیست؟

ابندی نما   به منظور جلوگیری از ورود آب و رطوبت به داخل انجام میشود. در گذشته از قیر و ایزوگام برای عایقکاری نما استفاده میکردند ولی با پیشرفت علم، روشهای مختلفی برای عایقکاری نماهای مختلف معرفی شد. عایقکاری نما در مازندران، مانع از آسیب دیدن نمای ساختمان میشود چرا که رطوبتی که به داخل نما و دیوارها نفوذ میکند باعث تولید و رشد قارچ میشود و به مرور استحکام دیوار کاهش مییابد. امروزه جهت عایقکاری و آببندی نما نیازی به داربست نیست و کارشناسان با طناب راپل میتوانند کل نما را عایقکاری کنند و در این صورت هزینههای عایقکاری کاهش مییابد.

انواع عایقکاری نما در مازندران

عایقکاری نمای سنگی با نانو ضدآب یا نانو آبگریز مازندران

اصولا برای ساخت نمای ساختمان میتوان از سنگهای مختلفی استفاده کرد. سالهاست که سنگهای مرمریت، گرانیت، تراورتن و حتی سنگهای مصنوعی در ساخت نما مورد استفاده هستند. هر نوع سنگی در برابر نفوذ آب و رطوبت، مقاومت خاصی دارد. برای مثال سنگهای مرمریت و تراورتن جذب بالایی دارند و آب و رطوبت به راحتی در آنها نفوذ میکند. در مقابل این نوع سنگها، سنگ گرانیت قرار دارد که در برابر نفوذ آب و رطوبت بسیار مقاوم است و مانع از نفوذ آب و رطوبت میشود. از این رو بایستی نماهای سنگی، عایقکاری شوند تا در مقابل نفوذ آب و رطوبت ایمن شوند. تمام سنگها نیاز به عایقکاری دارند، حتی سنگ گرانیت که نفوذ پایینی دارد هم بایستی عایق شوند. بهترین روش برای عایقکاری نمای سنگی، استفاده از نانوی ضدآب است. برای عایق کاری نمای سنگی، در ابتدا باید کیفیت بندکشیها بررسی شود و سپس درزها و حفرههای موجود بر روی نما، با ملات و بتونه پر شوند. پس از درزگیری بهتر است نمای ساختمان شست و شو شود و از هرگونه املاح و سولفاتی پاک شود. پس از خشک شدن نما، میتوان با نانو ضدآب یا نانو آبگریز، نمای سنگی را عایق کرد. اصولا برای عایقکاری نما در مازندران، بهخصوص نماهای سنگی، از نانو ضدآب استفاده میشود که مانع از ورود رطوبت و آب به داخل نما میشود.

عایقکاری نمای آجری با نانو آجر آبگریز یا نانو آجر ضدآب در مازندران

آجر در برابر آب و رطوبت استحکام ندارد و بسیار راحت آب و رطوبت را جذب میکند. نفوذ آب و رطوبت به داخل آجر باعث مرطوب شدن املاح موجود در آجر میشود. پس از خشک شدن رطوبت داخل آجر، املاح آجر به بیرون از سطح آجر نفوذ میکند و باعث ایجاد شوره و سفیدک بر روی سطح آجر میشود. بارندگی موجب خیس شدن آجرها میشود و در صورتی که دمای هوا به زیر صفر درجه برود، موجب یخ زدن آب داخل آجر میشود. یخ زدن آب داخل آجر یکی از دلایل ترک خوردن و شکستگی آجر است. بهترین روش برای عایقکاری نمای آجری، استفاده از نانو آجر ضدآب است. البته نانو آجر ضدآب را با نام نانو آجر آبگریز هم میشناسند. نانو آجر آبگریز با از بین بردن شورههای نمای آجری، باعث زیبا شدن نمای آجری میشود و مانع از ورود آب و رطوبت به داخل آجر میشود. از این رو برای عایقکاری نما در مازندران توصیه میشود نماهای آجری با نانو آجری ضدآب پوشانده شوند.

عایقکاری نمای شیشهای با نانو شیشه در مازندران

جدیدا بالکنها، حال و پذیرایی و حتی آشپزخانهها را با نمای شیشهای میسازند ولی متاسفانه به دلیل درزبندی نامناسب، آب و رطوبت به داخل نفوذ میکند. علاوه بر آب و رطوبت، گرد و خاک نیز از درزها وارد خانه میشود. آببندی شیشهها مانع از ورود آب و رطوبت و بهخصوص گرد و خاک به داخل میشود ولی آببندی و درزبندی همیشگی نیست و باید هر چند وقت یکبار مجدد انجام شوند. اگر شیشهها ضدآب شوند دیگر هیچگونه آب و رطوبتی به داخل وارد نمیشود. نانو شیشه مخصوص نماهای شیشهای است که سطح شیشه را ضدآب و ضد گرد و خاک میکند. برای نانو کردن نمای شیشهای ابتدا باید سطح شیشه به طور کامل با مواد شوینده تمیز شود و سپس نانو شیشه بر روی سطح نمای شیشهای اسپری میشود و باید با دستمال، نانو شیشه بر روی کل سطح نمای شیشهای پخش شود. برای عایقکاری نما در مازندران بایستی از متخصصان این زمینه استفاده شود تا عایقکاری به صورت تخصصی انجام شود.

عایقکاری نما به روش پلیمری مازندران

اکثر نماها را میتوان به روش پلیمری عایق کرد ولی برخی از نماها، از نظر اقتصادی به صرفه نیستند و باید از روشهای دیگری استفاده کرد. روش پلیمری شامل انواع چسبها میشود که یکی از معروفترین چسبها پلی یورتان است. انواع چسبهای به کار رفته در روش پلیمری، خاصیت چسبندگی فوقالعاده بالایی دارند و با درزبندی و آببندی نما، مانع از ورود آب و رطوبت به داخل میشوند. این نوع عایقکاری نما در مازندران به شدت توصیه میشود چرا که پلیمر محیط مناسبی برای رشد جلبک و خزه نیست و با پوشاندن ترکها و درزها مانع از ورود هر گونه حشره به داخل میشود.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا 09125846430