رفتن به محتوای اصلی
عایق کاری سنگ سیمان در بابل

عایق کاری سنگ و سیمان نمای ساختمان در بابل و بندکشی و درزگیری نما در بابل

عایق کاری سنگ و سیمان نمای ساختمان در بابل با طناب و بدون داربست با راپل – شمال راپل

شمال راپل متخصص انجام خدمات عایق کاری نمای ساختمان در بابل میباشد و این کار را به صورت تضمینی انجام میدهیم. عایق کاری سنگ و سیمان نمای ساختمان در بابل بهترین راهکار ممکن برای ایمن سازی ساختمان در برابر عوامل خارجی و در نتیجه جلوگیری از اتلاف انرژی است. مواد نانو از جمله مواد مناسب جهت عایق کاری سنگ و سیمان نمای ساختمان به شمار می روند که کارایی بسیار خوبی دارند.

عایق کاری سنگ و سیمان نمای ساختمان با شمار راپل در بابل

عایق کاری سنگ و سیمان نمای ساختمان در بابل بهترین راهکار ممکن برای ایمن سازی ساختمان در برابر عوامل خارجی و در نتیجه جلوگیری از اتلاف انرژی است. این روش امروزه به دلیل مزایای بسیاری که دارد، مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله به توضیح عایق های رطوبتی مورد استفاده در عایق کاری سنگ و سیمان نمای ساختمان در بابل که از جمله عایق های بسیار مهم و کاربردی می باشند، می پردازیم.

بندکشی و درزگیری نما در بابل

در عضی نماها اب از درز سنگ ها نفوذ میکند که باید بندکشی یا درزگیری شوند. شمال راپل از مواد ترکیه ای برای اینکار استفاده میکند. درزگیری سنگ ها به دلیل کم کاری سنگ کار ساختمان دچار نشتی میشود که باید در اسرع وقت نرا بندکشی کنید چون ممکن است حتی سنگ های شما را نیز لق کند و در نماهای سیمانی ورود اب درون بافت سیمان دیوار نمای ساختمان را از هم متلاشی میکند.

عایق کاری سنگ و سیمان نمای ساختمان در بابل-عایق های رطوبتی

روش عایق کاری نمای ساختمان از جمله روش های مقاوم سازی نمای ساختمان به شمار می رود که شامل عایق کاری رطوبتی، صوتی و حرارتی می شود.

مواد مورد استفاده برای عایق کاری سنگ و سیمان نمای ساختمان در بابل چه ویژگی هایی دارند؟

در اینجا به توضیح ویژگی های مواد بکار رفته در عایق کاری رطوبتی نمای ساختمان از جمله مواد نانو، رزین ها، چسب ها، مواد پلیمری و عایق های دو جزئی می پردازیم.

مواد نانو
یکی از مهم ترین خواص مواد نانو که باعث کاربرد گسترده آن در علوم و صنایع شده است، خاصیت آبگریزی آن است.
این مواد بعد از نفوذ به منافذ موجود در سطوح، کریستال ایجاد کرده و به این ترتیب مانع از نفوذ آب به داخل سطوح می شوند. از این ویژگی مواد نانو برای عایق کاری سنگ و سیمان نمای ساختمان استفاده می شود. از جمله دیگر ویژگی های مهمی که باعث کارایی بالای این مواد برای عایق کاری سطوح شده است، مقاومت خوب این مواد در مقابل شرایط جوی و همچنین اشعه UV می باشد.
عایق کاری سنگ و سیمان نمای ساختمان در بابل-عایق های رطوبتی

 

رزین ها
رزین ها موادی چسب مانند هستند که به صورت لایه ای یکپارچه سطوح را پوشش می دهند. استفاده از این مواد جهت عایق کاری سنگ و سیمان نمای ساختمان در بابل در ظاهر سنگ نما تغییر ایجاد کرده و باعث براق شدن نما می شود. ویژگی بسیار خوب رزین ها، دوام بسیار بالای آنها بر روی سطوح می باشد.

 

مواد پلیمری
مواد پلیمری در مقایسه با مواد نانو عمر مفید بیشتری بر روی نما دارند. این مواد برخلاف رزین ها باعث ایجاد تغییر ظاهری در مصالح نما نمی شوند. اما با وجود این مزایا استفاده از مواد پلیمری برای عایق کاری نمای ساختمان هزینه زیادی دارد و عموما توصیه نمی شود.

 

چسب ها
چسب های پلی اورتان را می توان به عنوان بهترین چسب برای آب بندی و عایق کاری نمای ساختمان به شمار آورد. از جمله موارد استفاده‌ی چسب پلی اورتان برای آب بندی درزها و ژوئن ها می باشد. مقاومت بالا در مقابل شرایط جوی از جمله مزایای این نوع چسب می باشد. علاوه بر این، این نوع چسب از انعطاف پذیری و قدرت چسبندگی بالایی برخوردار است. همه این ویژگی ها باعث شده تا چسب های پلی اورتان گزینه های مناسبی برای عایق کاری نمای ساختمان باشند.

 

عایق های دوجزئی
عایق های دوجزئی مواد بسیار محکمی هستند که کل سطح زیرین را می پوشانند. استفاده از این عایق های رطوبتی در واقع گزینه‌ی آخر برای استفاده در عایق کاری نمای ساختمان می باشد و در صورت مواجهه با فشار منفی آب کاربرد دارد.

 

مناسب ترین مواد برای عایق کاری سنگ و سیمان نمای ساختمان در بابل-شمال راپل

مناسب ترین مواد برای عایق کاری سنگ و سیمان نمای ساختمان در بابل با توجه به سطح نما
در اینجا به بررسی مواد مناسب برای عایق کاری سنگ و سیمان نمای ساختمان در بابل بر اساس نوع مصالح نما می پردازیم:

نمای سنگی
برای عایق کاری سنگ نما بهتر است که از مواد نانو استفاده شود. اما نکته خیلی مهمی که وجود دارد این است که بایستی بندکشی نما قبل از بکارگیری مواد نانو برای عایق کاری نمای ساختمان ترمیم شود.
رزین ها را نیز می توان برای عایق کاری سنگ نما بکار برد. اما با توجه به اینکه استفاده از رزین باعث براق شدن نما می شود، استفاده از این مواد برای عایق کاری نمای سنگی با توجه به سلیقه صورت می گیرد.

نمای سیمانی
در نمای سیمانی نحوه انتخاب مواد برای عایق کاری نما بستگی به شدت جذب آب نما دارد. برای این منظور می توان به ترتیب از مواد نانو، مواد پلیمری و عایق های دو جزئی جهت آب بندی نما استفاده کرد.

آجر نما
بزرگترین مشکلی که در اثر نفوذ آب به آجر در نماهای آجری به وجود می آید، شوره زدگی است. مناسب ترین موادی که برای جلوگیری از شوره زدگی نمای آجری و عایق کاری آن توصیه می شود، مواد نانو یا رزین ها هستند. با استفاده از این مواد می توان کار عایق کاری نمای آجری را به طور کامل انجام داد و به ماده دیگری نیاز نیست.

نمای شیشه و کامپوزیت
در نمای شیشه و کامپوزیت ممکن است درزهایی در نقاط اتصال شیشه به سایر مصالح ساختمانی بکار رفته در نما و همچنین بین ورقه های کامپوزیت وجود داشته باشد. همین درزها و منافذ راه نفوذ آب به نما هستند و بایستی عایق کاری شوند. مناسب ترین مواد برای عایق کاری نمای شیشه و کامپوزیت، فوم های لوله ای و چسب پلی اورتان هستند که کارایی بسیار خوبی دارند.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا 09125846430