رفتن به محتوای اصلی
ضد اب سازی سنگ نمای ساختمان در مازندران

ضد اب سازی سنگ و سیمان نمای ساختمان در مازندران بدون داربست

ضد اب سازی سنگ و سیمان نمای ساختمان در مازندران

نفود اب باعث خرابی دیوار ساختمام در مازندران میشود که باید خیلی سریع ترمیم شود. ضد اب کردن سنگ  و سیمان نمای ساختمان در مازندران باطناب و بدون داربست انجام میشود.  سطح بسرون ساختمان برای جلوگیری از نفود اب باید اب بندی شود تا جلوی اب گرفته شود.  میزان بارش سالانه در استانهای شمالی بیشتر از سایر استانها است. هرچه میزان بارش باران بیشتر باشد موجب افزایش سطح رطوبت هوا میشود. رطوبت و باران به راحتی از نما وارد دیوارها میشوند و به مرور باعث رشد قارچها میشوند. از این رو برای جلوگیری از هرگونه آسیب و ضرری بهتر است عملیات ضدآب سازی نما در مازندران انجام شود.

 

علت ضدآب سازی نما در مازندران چیست؟

استانهای شمالی ایران به دلیل نزدیکی به دریا، میزان بارش سالانه بالایی دارند. بارش باران و برف، سطح رطوبت استانها را بالا برده است. رطوبت و بارش بیامان باران برای مردم آزاردهنده است چرا که باعث خرابی میشوند. رطوبت باعث خوردگی بدنه خودروها، خرابی کابینتها و پوسیدگی پارچهها میشود. خرابی کابینتها و پوسیدگی لوازم خانه از نفوذ رطوبت و آب به داخل خانه نشات میگیرد. یکی از راههای ورود رطوبت به داخل خانه، نمای ساختمان است. برای جلوگیری از ورود آب و رطوبت از دیوار نما به داخل بایستی عملیات ضدآب سازی نما در مازندران انجام شود. در این حالت ساختمانهای استان مازندران ایمن میشوند.

 

مراحل ضدآب سازی نمای سنگی ساختمان در مازندران

آببندی و درزگیری
کیفیت نمای سنگی به کیفیت بندکشی مرتبط است و هرچه کیفیت بندکشی بالاتر باشد، طول عمر نمای سنگی بیشتر میشود. میزان بارش در استانهای شمالی بیشتر از سایر استانها است و رطوبت هوا در استانهای شمالی به دلیل نزدیکی به دریا بسیار زیاد است.  بارش باران و رطوبت هوا باعث از بین رفتن بندکشی نمای سنگی میشود. با کاهش دما به زیر صفر درجه، آب و رطوبتی که به سنگها نفوذ کرده بود، یخ میزند و باعث ترک خوردن و شکستن سنگ نما میشود.  افزایش ترکها و شکستگیها باعث سستی نما در برابر نفوذ آب و رطوبت میشود و به مرور شکستیها و ترکها با آلودگی پر میشوند. از بین رفتن زیبایی نما، نفوذ سرما به دیوارها، ایجاد شوره و سفیدک در نما از شکستگیها و ترکهای نما ناشی میشوند.  از این رو بایستی این ترکها و شکستگیها ترمیم شوند. به ترمیم شکستگیها و ترکهای نمای ساختمان، درزگیری و آببندی میگویند.  از این رو تمام ترکها و شکستگیها باید از آلودگی پاک شوند و سپس باید کاملا خشک شوند و هیچ اثری از آب و رطوبت نماند. پس از خشک شدن ترکها، میبایست درزها به روش پلیمری پر شوند.  یا به عبارتی میتوان گفت، روش پلیمری استفاده از چسبهای مخصوص است که یکی از معروفترین آنها، چسب پلی یورتان است که در برابر اشعه خورشید و نفوذ آب و رطوبت بسیار مقاوم است.  به کمک چسب پلی یورتان، تمام ترکها و شکستگیها درزگیری میشوند. پس از اتمام آببندی و درزگیری، نمای ساختمان در برابر نفوذ آب از طریق شکستگیها ایمن شده است ولی احتمال ورود و جذب آب از خود سنگ وجود دارد، چرا که بسیاری از سنگها جذبکننده آب هستند. پس از درزگیری بایستی مرحله ضدآب سازی نما در مازندران انجام شود تا نمای ساختمانهای این استان در برابر رطوبت و آب ایمن شوند.

درزگیری و آببندی نما با چسب پلی یورتان توسط راپلکار

عایقکاری نما
همان طور که از نام آن مشخص است، این مرحله عایقکاری نمای سنگی است که نمای سنگی را از نفوذ آب و رطوبت ایمن میکند. برای عایقکاری نمای سنگی ساختمان، از نانو ضدآب استفاده میشود. نانو ضدآب مایعای بیرنگ است که با غلتک و یا اسپری به سطح نمای سنگی زده میشود و در مدت زمان کوتاهی خشک میشود. ضدآب کردن نما مانع از جذب و ورود آب به سنگ میشود و فرقی ندارد که سنگ مقاومت بالایی دارد یا سست است. نانو ضدآب هر نوع سنگی را ایمن میکند. قبل از اسپری کردن و یا غلتک زدن نانو ضدآب، بایستی نمای سنگی شسته شود تا املاح، سولفات و آلودگیهای نما پاک شوند. پس از پاکسازی نما، نانو ضدآب به سنگها زده میشود و با خشک شدن نانو ضدآب، سنگها مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند. با عایقکاری نما، اتلاف انرژی به صفر میرسد و دیگر سرما و گرما از دیوار وارد محیط خانه نمیشود. اصولا هزینه داربست برای زیباسازی نما بسیار بالا است ولی در عوض، طناب راپل و راپلکار بسیار به صرفه هستند. پس از اتمام این دو مرحله، ضدآب سازی نما در مازندران، کامل میشود و دیگر رطوبت و بارش باران آزاردهنده نیستند.

مراحل ضدآب سازی نمای سیمانی ساختمان در مازندران

بتونه کاری
سیمانی که به نمای ساختمان زده میشود، ترکیبی از سیمان سفید، پودر سنگ و سنگ دانه است که به عنوان پوششی یکنواخت، نمای ساختمان را در برمیگیرد. نمای سیمانی در برابر سرما و گرما، اشعه خورشید و بارانهای اسیدی مقاومت بالایی دارد. سیمان دارای تخلخل فراوان در ساختار درونی خود است و یا به عبارتی میتوان گفت سیمان دارای هیدروکسیل سطحی میباشد که شباهت زیادی به ساختار مولکول آب دارد و جزو هیدروفیل محسوب میشود. تخلخل موجود در سیمان نفوذ آب و رطوبت را به داخل بافتها، ممکن میکند. نفوذ آب به داخل ساختار و بافت سیمان موجب ترک خوردن سیمان میشود، چرا که با کاهش دمای هوا، آب میان بافتی داخل سیمان یخ میزند و افزایش حجم میدهد. افزایش حجم باعث ترکخوردن سیمان میشود و به مرور، آلودگی داخل این ترکها را پر میکند و موجب زشتی نمای سیمانی میشود. ترکها قابل ترمیم هستند و بایستی ابتدا آلودگیها به طور کامل پاک شوند و سپس با ملات، تمام ترکها بتونه میشوند. پس از ترمیم نمای سیمانی، حالا نوبت به ضدآب سازی نما در مازندران میرسد.

ترک خوردن نمای سیمانی

ضدآب سازی
پوشش نانو آبگریز یک پوشش در حد نانومتر است که بر سطح رویی سیمان مینشیند و باعث ایجاد زبری نامحسوسی بر روی سیمان میشود. پوشش نانو ضدآب زاویه بین قطر آب و سطح سیمان را افزایش میدهد و مانع از ورود آب و رطوبت به داخل سیمان میشود. پوشش نانو ضدآب باعث میشود در صورت برخورد آب با نما، آب به سمت پایین جاری شود. پوشش نانو ضدآب توسط راپلکار برای ضدآب سازی نما در مازندران انجام میشود.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا 09125846430