رفتن به محتوای اصلی
ضد اب سازی سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری

ضد اب سازی سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری با طناب

ضد اب سازی سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری

آیا می دانید با ضد آب کردن سنگ نما می توانید استحکام نما را بیشتر کنید. در این مقاله قصد داریم به صورت کامل این موضوع را توضیح دهیم. پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید هزینه های خود را به صورت چشمگیری کاهش دهید. قیمت ضد اب سای سنگ و سیمان و شیشه نمای ساختمان در ساری با طناب و بدون داربست به صورت کنتراتی انجام میشود که گروه شمال راپل  به صورت کار در ارتفاع انجام میدهد.

آشنایی بیشتر با ضد آب کردن سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری

اکثر خانه‌های ساخته شده، روی پایه‌های ساخته شده از بلوک بتنی یا بتن ریخته‌شده قرار دارند. پالایش و در دسترس بودن این مواد، همراه با ظهور کامیون‌ها و بزرگراه‌ها برای رساندن آن‌ها به محل‌های ساختمانی، امکان ساخت پایه‌های پایداری را فراهم کرده است که می‌توان به سرعت و نسبتاً کم هزینه آنها را ساخت. قبل از استفاده از بتن ریخته شده و بلوک های بتنی، مصالح انتخابی برای پایه های مسکونی سنگ بود و دلیل خوبی هم داشت. سنگ قوی است، آب بسیار کمی را جذب می کند و با گذشت زمان یا قرار گرفتن در معرض خاک تجزیه نمی شود، لذا در اینجا به دلیل آشنایی بیشتر با فرایند ضد آب کردن سنگ و سیمان نمای ساختمان با راپل در ساری لازم است ادامه مطلب را دنبال کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

فرایند استفاده از ضد آب کردن سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری

از نظر تاریخی، پایه‌های سنگی به یکی از سه سبک زیر ساخته شده‌اند:
قلوه سنگ – سنگ های یافت شده در اندازه های مختلف
فیلداستون – سنگ های یافت شده با اندازه یکنواخت تر
برش یا سنگ پوشیده – سنگی که به صورت بلوک بریده شده یا به شکلی مناسب در حین ساخت و ساز است.
اگرچه تعداد کمی از پایه های سنگی به صورت خشک ساخته می شدند، اما اکثریت آنها با ملات، یا با سنگ هایی که در بستر های ملات گذاشته شده بودند یا با ملات مورد استفاده برای پر کردن دهانه ها پس از ساخت و ساز خشک، مستقر شدند. اگرچه خود سنگ در شرایط عالی باقی می ماند، اما این اتصالات، ملات کاری شده یا خشک، هستند که می توانند آب را جذب کنند و نیاز به ضد آب کردن سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری را ایجاد کنند.

ضد آب کردن فونداسیون سنگی در ساری

در بررسی ضد آب کردن سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری باید گفت که فونداسیون سنگی اغلب از بیرون عایق رطوبتی می شود، اما برای مشکلات خاصی می توان در داخل نیز عایق رطوبتی انجام داد. عایق رطوبتی بیرونی،  برای ضد آب کردن پی سنگی از بیرون، یک گودبرداری در خارج تا پایه دیوار حفر می شود. (فونداسیون های سنگی معمولاً پایه ندارند اما از پایه وسیع تری برای پخش وزن ساختمان استفاده می کنند.) نمای بیرونی دیوار پی از خاک تمیز می شود و ملات ترک خورده یا خراب حذف می شود. پس از آماده شدن دیوار، یک لایه ملات تازه روی کل دیوار اعمال می شود تا سطح صاف تری ایجاد شود. پس از خشک شدن پوشش، یک غشای ضد آب خارجی ساخته شده از پلی یورتان اصلاح شده با آسفالت با یک ماله در یک پوشش ضخیم اعمال می شود تا یک مانع آب دائمی تشکیل شود. در شرایطی که سطح ایستابی بسیار زیاد است، یک سیستم تخلیه بیرونی نیز می تواند برای انتقال آب زیرزمینی نصب شود. عایق رطوبتی داخلی در یک فونداسیون سنگی می تواند از طریق شکاف های کف زیرزمین یا در نقطه ای که کف با دیوار برخورد می کند ، تراوش کند، یا نشت ناشی از فشار هیدرواستاتیک زیر فونداسیون باشد.

هنگام انجام عایق رطوبتی در ساری باید چه کرد

برای داشتن ایده در مورد عایق رطوبتی سازه در بررسی ضد آب کردن سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری، لازم است با مواد اولیه تشکیل دهنده ساختمان آشنا شوید. یک ساختمان معمولی از بتن، آجر، سنگ و ملات ساخته شده است. این نوع مواد از کریستال‌های کربنات، سیلیکات، آلومینات‌ها و اسید هایی تشکیل شده‌اند که دارای اتم‌های اکسیژن و گروه‌های هیدروکسیل فراوان هستند. سیمان جزء اصلی بتن است. بتن از واکنش شیمیایی بین سیمان و آب تشکیل می شود. این واکنش شیمیایی به عنوان هیدراتاسیون شناخته می شود. در نتیجه واکنش هیدراتاسیون، علاوه بر ترکیبات سیلیکات که به سیمان سختی و استحکام می بخشد، اجزای هیدروکسید کلسیم نیز تشکیل می شود. هیدروکسید کلسیم از آرماتور در برابر خوردگی محافظت می کند زیرا فولاد در شرایط بسیار قلیایی نمی تواند خورده شود. به طور معمول، بتن به دلیل وجود هیدروکسید کلسیم، pH بالاتر از 12 را نشان می دهد.

هنگامی که هیدروکسید کلسیم به دی اکسید کربن می رسد، کربنات کلسیم تشکیل می شود. این واکنش کربناته شدن نامیده می شود. بتن در طی این واکنش سخت می شود و نفوذپذیری آن کاهش می یابد. از سوی دیگر، کربنات کلسیم PH بتن را به حدود 9 کاهش می دهد. در این pH، لایه اکسید محافظ اطراف فولاد تقویت کننده شکسته شده و خوردگی امکان پذیر می شود. آب یک عنصر ضروری برای واکنش هیدراتاسیون است. میزان مصرف آب نقش مهمی در عملکرد بتن دارد. مقاومت بتن زمانی افزایش می یابد که آب کمتری برای ساخت بتن مصرف شود. وجود آب اضافی در بتن باعث کاهش عملکرد بتن می شود. اگر سازه به خوبی از آب محافظت نشود، سازه آسیب دیده و تخریب می شود. هنگامی که آب از طریق شکاف های مویین وارد بتن می شود، مقاومت بتن از بین می رود و ساختمان مستعد خوردگی می شود. بنابراین، عایق رطوبتی سازه در بررسی ضد آب کردن سنگ و سیمان نمای ساختمان در ساری یک سیستم حفاظتی اساسی است.

نتیجه گیری
همانطور که گفته شد، کلیه قسمت های سازه ساختمان از زیرزمین گرفته تا پشت بام مانند دیوارها، حمام، آشپزخانه، بالکن، گاراژ، تراس، پشت بام، مخازن آب واستخرها برای ساخت ساختمانی بادوام باید در برابر آب محافظت شوند. موادی که معمولاً برای عایق رطوبتی در ساختمان ها استفاده می شود، مواد سیمانی، غشاهای قیری، غشاهای عایق رطوبتی مایع، پوشش های قیری و غشاهای مایع پلی یورتان هستند.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا 09125846430