رفتن به محتوای اصلی

رفع نم و رطوبت سنگ و سیمان نمای خانه و ساختمان در نوشهر و چالوس و استان مازندران

رفع نم و رطوبت سنگ و سیمان نمای خانه و ساختمان با شمال راپل در نوشهر چالوس

رفع نم و رطوبت نمای ساختمان در شمال کشور و در باران خیز ترین منطقه یعنی نوشهر و چالوس بدون داربست به راحتی قابل انجام است. باران های شدید و سرمای زیاد شهرهای شمالی کشور مخصوصا چالوس و نوشهر باعث نفود اب و نم زدگی دیوار داخلی خانه میشود که باید سریعا انرا برطرف کرد چون باعث خسارت میشود. در بعضی جاها دیدیم که دیوار داخل ساختمان به دلیل رطوبت بیش از حد دچار ریزش شد. شمال راپل متخصص و انجام دهنده همیشگی شما در استان مازندران میباشد.

آشنایی با رفع نم زدگی با مواد نانو:

همه ما در محیط های مختلفی که در آن ها زندگی می کنیم همواره با شرایطی رو به رو شده ایم که رطوبت و نم زدگی محیط باعث ایجاد مشکلات مختلفی چون پوسیدگی، از بین رفتن زیبایی ظاهری و تخریب دیوار شده است. گاهی در مناطقی با شرایطی مواجه شده ایم که رفع نم زدگی در آن ناحیه دیگر، روش های سنتی پاسخگو نبوده است و این روش های سنتی مشکل ما را برطرف نکرده اند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، مشکل از بین بردن رطوبت و رفع نم زدگی با روش های جدیدی به راحتی برطرف می شود. رفع نم زدگی با مواد نانو از جمله راه هایی است که پیشرفت تکنولوژی برای زندگی راحت تر در اختیار ما قرار داده و ما به آسانی می توانیم از آن بهره مند شویم.
گاهی با شرایطی مواجه می شویم که علاوه بر رطوبت، خاک، نمک جاده و آلودگی های شیمیایی نیز به قسمت هایی که در دسترس نیستند نفوذ می کند. به طوری که رفع نم زدگی و برطرف کردن مشکل در آن شرایط برای ما سخت می شود. رفع نم زدگی با مواد نانو تکنولوژی این مشکل را برای ما حل کرده است. در ادامه این مقاله بیشتر با خواص و کاربرد های مواد پوششی بر پایه نانو آشنا می شویم.

پوشش نانو در نوشهر و چالوس و استان مازندران

اما رفع نم زدگی با مواد نانو چیست؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید گفت؛ پوشش نانو مواد شفاف، نامرئی و بسیار نازک هستند که قادر به اتصال با سطح آب، کثیفی، روغن و چربی نیستند. این مواد عایق های ضد آب و آبگریز و پلیمری هستند که برای استفاده از آن ها نیازی به تخریب وجود ندارد. پوشش نانو کیفیت بالاتری از قیرگونی و ایزوگام دارد که استفاده از آن هزینه کم، ماندگاری طولانی و کیفیت مطمئن را با خود به همراه دارد.
رفع نم زدگی با مواد نانو یا نانو پوشش در نوشهر و چالوس و استان مازندران به گونه ای عمل می کند که هیچ گونه فضا یا فاصله ای با برای نفوذ و تجمع آب، رطوبت، انواع سیالات، تغییرات حرارتی و مواد شیمیایی باقی نماند. این مواد برای طیف وسیعی از محصولات قابل استفاده است و می تواند هرچیزی را در داخل یا اطراف محل زندگی، محیط کاری و… تمیز و ایمن نگه دارد؛ از جمله آن می توان به وسایل، ساختمان، خودرو و صنایع خودروسازی، ساخت و ساز دریایی، نساجی، پوشش سرامیکی و بسیاری از صنایع دیگر اشاره کرد. در ادامه با این کاربرد ها به صورت کامل تر آشنا می شویم.

 

 نانو به عنوان عایق رطوبتی:

از آنجایی که هرروز علم و فناوری در حال پیشرفت های چشمگیری است پیشرفت های فناوری نانو تکنولوژی نیز از این قاعده مستثنی نیست. امروزه نانو تکنولوژی شاخه های گسترده ای از علوم را برای استفاده در صنایع مختلف در بر می گیرد که استفاده از مواد نانو به عنوان عایق رطوبتی یکی از آن شاخه های کاربردی آن است.
این شاخه یعنی رفع نم زدگی با مواد نانو نیز یکی از کاربرد های استفاده از مواد نانو است که توانسته اثرات فیزیکی جدیدی از خود به نمایش بگذارد.

مزایای رفع نم دیوار با مواد نانو:

رفع نم زدگی با مواد نانو و استفاده از مواد نانو در نوشهر و چالوس و استان مازندران  مزایا و کاربرد های زیادی برای استفاده ما در محیط های خانگی و محیط کار دارند که سبک زندگی را برای ما آسان تر کرده اند. در اینجا به چند مورد آن اشاره می کنیم.

انعطاف پذیری بالایی دارند به طوری که همه سطوح را پوشش می دهند تا هیچ فضای خالی ایجاد نشود.
عمر طولانی و ماندگاری همراه با کیفیت بالا
رفع نم زدگی با مواد نانو بدون نیاز به تخریب انجام می شود.
امکان رنگ آمیزی سطوح و عایق کاری آن به صورت همزمان را دارد.
چسبندگی به سطح های زیرین و بالا بردن مقاومت
اجرای آسان و سریع با صرف هزینه کم
مقاوم در برابر مواد شیمیایی، مواد اسیدی و بازی
مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی
سازگار با محیط زیست
بدون ایجاد اثرات آلرژی و هرگونه حساسیت
نچسبیدن رسوبات آهک و رسوبات دیگر به محیط داخلی یا خارجی
محافظت از سنگ های استفاده شده در سطوح مختلف
تمیز کردن به ندرت انجام می شود در نتیجه در زمان نیز صرفه جویی می شود.
بدون نیاز به استفاده از پاک کننده های شیمیایی
مقاومت در برابر دما های مختلف با گرما یا سرمای بالا

 

رفع نم زدگی با مواد نانو رنگ:

مواد نانو رنگ همانطور که از روی اسمشان پیدا است، استفاده از عایق کاری با استفاده از رنگ است که استفاده از آن ها مزایا و کاربرد های بسیار زیادی دارد. نانو رنگ یکی از جدیدترین عایق های رطوبتی است که طول عمر بالایی نیز دارند و می توان از آن ها به عنوان یک نمونه برای رفع نم زدگی با مواد نانو اشاره کرد.
در گذشته استفاده از قیر و ایزوگام بسیار رایج بوده است اما خطرات و معایبی را هم با خود به همراه داشته است؛ اما امروزه جایگزین های جدیدی به جای آن ها برای استفاده ارائه شده است. یکی از این جایگزین ها، نانو رنگ است که استفاده از آن ها به نسبت قیر و ایزوگام آسان تر است و از هزینه های اضافی و به خصوص هزینه های تعمیرات می کاهد.
از نانو رنگ ها می توان علاوه بر عایق کاری به عنوان رنگ آمیزی هم به صورت همزمان استفاده کرد. نانو رنگ ها بسیار سبک هستند و هم برای نمای داخلی و هم برای نمای خارجی مناسب هستند؛ دچار ترک خوردگی و شکستگی نمی شوند و هم چنین در برابر اشعه های فرابنفش خورشیدی نیز مقاوم هستند.
از نانو رنگ ها در مکان های مختلفی می توان استفاده کرد. به صورت مثال برای پشت نام و استخر ها مناسب هستند.

 

مقایسه عایق رطوبتی نانو با روش های سنتی رفع نم زدگی:

از آنجایی که کشور ما در منطقه جغرافیایی واقع شده است که آب و هوا های متفاوت همراه با اقلیم های مختلف در آن گسترده شده است، گاهی تغییرات آب و هوایی خسارات جبران ناپذیری به بنا ها و ساختمان ها و وسایلمان وارد می کند. یکی از راه های مقابله با این مشکل رفع نم زدگی با مواد نانو یا به عبارتی استفاده از عایق های رطوبتی بر مبنای مواد نانو است.
روش جدید عایق کاری رطوبتی، معایب و مشکلاتی که روش سنتی برای ما به وجود می آورد را از بین برده است. برای نمونه در روش قدیمی ممکن بود پوسیدگی، پارگی، مشکلات و خساراتی را در اثر نشتی یا نفوذ رطوبت برای ساختمان به وجود بیاورد که احتمال به وجود آمدن این مشکلات در روش جدید کم شده است.
روش های سنتی عمر پایینی داشتند و به همین دلیل با گذر زمان مشکلاتی را با خود به همراه می آورد که به واسطه آن نیاز به ترمیم مداوم داشتند و البته برای تعمیرات هزینه هایی صرف می شود. روش جدید می تواند از هزینه های اضافی مربوط به آن بکاهد.

 

موارد استفاده از پوشش نانو تکنولوژی:

خانه ها و باغ: خانه ها و باغ ها و محیط های کاری بسیار در معرض نفوذ رطوبت و آسیب دیدگی هستند. استفاده از مواد نانو می تواند باعث شود کمتر در معرض باکتری ها و بیماری های مختلف قرار بگیریم؛ از سطوح شیشه، سرامیکی و سنگی خانه هایمان محافظت می کند؛ در آب و هوا های مختلف مقاوم است و شست و شو و پاکیزه نگه داشتن خانه ها را برای ما آسان تر می کند.

عایق رطوبتی پشت بام: پشت بام از جمله مناطقی است که به دلیل قرار گرفتن در معرض برف و باران و رطوبت، می تواند خسارت های سنگینی برای ساکنین به وجود بیاورد. رفع نم زدگی با مواد نانو از جمله راه های موثر برای جلوگیری از این مشکلات است.

سرویس بهداشتی، حمام و استخر ها: سرویس بهداشتی و حمام نیز از جمله مناطقی هستند که به دلیل قرار گرفتن در معرض رطوبت، انواع قارچ ها، باکتری ها و رسوبات، استفاده از مواد نانو برای رفع نم زدگی و حتی پیشگیری از به وجود آمدن این مشکلات موثر است. استفاده از مواد نانو در حمام باعث می شود رطوبت کمتری تبخیر شود و در نتیجه تاثیر مثبتی در آب و هوای حمام نیز دارد.

ساخت و ساز: پوشش های نانو محافظت های بی نظیری از خود ارائه می دهند. به همین دلیل استفاده از مواد نانو از همان ابتدا در صنایع ساخت و ساز و ساختمان باعث می شود ساختمان، در برابر آب و هواهای مختلف، نفوذ رطوبت، گرما و سرما و دیگر مشکلات مقاوم شود و هم چنین شست و شو و تعمیرات با گذر زمان در ساختمان ها کمتر شود.

هوا فضا: هواپیما ها و وسایل نقلیه هوایی چون تغییرات جوی متفاوتی را پشت سر می گذارند، ممکن است نسبت به آسیب ها حساس باشند. استفاده از عایق کاری نانو به آن ها کمک می کند در برابر این تاثیرات مقاوم تر شوند.

وسایل نقلیه: پوشش نانو از ماشین ها و انواع وسیله های نقلیه در برابر نفوذ آب، مواد شیمیایی، آلودگی، خراش، خاک و اشعه های فرابنفش محافظت می کند.

دریایی: رفع نم زدگی با مواد نانو برای خانه ها، ساختمان ها و وسایل نقلیه دریایی که این مناطق مورد استفاده قرار می گیرند، تاثیرگذار است و باعث می شود رطوبت دریا و رسوبات به داخل محیط و وسایل مورد استفاده شما نفوذ نکند.

مبلمان: رفع نم زدگی با مواد نانو می تواند حتی برای وسایل خانه ها نیز مناسب باشد. مبلمان و دیگر وسایل خانه از جمله وسایلی هستند که ممکن است در معرض نفوذ رطوبت و آسیب دیدگی قرار بگیرند و استفاده از مواد نانو می تواند در سالم نگه داشتن وسایل تا حد زیادی به ما کمک کند و از هزینه هایمان بکاهد.

منبع: اب بندی نما

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا 09125846430