رفتن به محتوای اصلی
نفوذ آب از نمای ساختمان در بابل

جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نمای ساختمان در بابل با طناب بدون داربست شمال راپل

جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نمای ساختمان در بابل – شمال راپل

جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نمای ساختمان در بابل را می توان با استفاده از روش های مختلف و موثر انجام داد. البته لازم به ذکر است که انتخاب این روش ها بر اساس نوع مصالح نما انجام می شود و برای هر نمایی مواد و روش خاصی جهت جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نمای ساختمان در بابل به کار گرفته می شود. در این مقاله به توضیح راهکارهای جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نمای ساختمان یا همان آب بندی نمای ساختمان می پردازیم.

 

اهمیت جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نمای ساختمان در بابل

قبل از اینکه روش های جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نمای ساختمان در بابل را بررسی کنیم، بایستی بدانیم که چرا انجام این کار اهمیت دارد.
هدف از جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نمای ساختمان در بابل، کاهش نفوذپذیری نما، افزایش عمر مفید ساختمان، حفظ تمیزی ساختمان و صرفه‌جویی در مصرف انرژی می باشد.
همه‌ی ساختمان ها به طور مکرر در معرض شرایط جوی قرار دارند، به خصوص در مناطقی مانند شهر بابل که میزان بارندگی زیاد است و نمای آنها ممکن است به مرور زمان و در اثر شرایط نامساعد جوی دچار آسیب شوند. این آسیب ها باعث به وجود آمدن درزها و منافذی در نما می شود.

 

جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نمای ساختمان در بابل

در نماهای سنگی فواصل بین سنگ ها در صورت عایق کاری نشدن ممکن است راهی برای نفوذ آب به وجود بیاورند. علاوه بر این، آب باران ممکن است از درزهایی که روی سنگ های نما کار گذاشته شده است به داخل نفوذ کند. اما فقط آب باران نیست که در این مورد مشکل ساز می شود، بلکه ساختمان ها برای تمیز شدن نیاز به نماشویی دارند که از این طریق هم ممکن است آب به داخل درزهای نما نفوذ کند.
دیگر اجزای موجود در نما از جمله پنجره ها و شیشه ها در جذب آب از روی نما موثر هستند و در نتیجه بایستی آنها را نیز آب بندی کرد.
در صورتی که نمای ساختمان آب بندی نشود، آب به داخل سطح آن نفوذ کرده و باعث نم زدگی داخل ساختمان می شود.
بنابراین آب بندی نما و جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نمای ساختمان در بابل یک روش موثر در ایمن سازی ساختمان است و مانع از کاهش مقاومت و تخریب مصالح (در اثر نفوذ رطوبت به داخل اجزای ساختمان) و همچنین نم زدگی دیوارهای داخلی ساختمان می شود.

 

راهکارهای جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نمای ساختمان در بابل

برای جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نمای ساختمان در بابل بایستی ابتدا علت و محل ورود آب و رطوبت از نما را پیدا کرده و بعد متناسب با آن شرایط راهکار مناسب را انتخاب و اجرا کرد.
راهکارهای جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نمای ساختمان در بابل

عایق کاری نمای ساختمان

از جمله موثر ترین روش های جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نمای ساختمان در بابل می توان به استفاده از عایق های رطوبتی اشاره کرد.
از میان انواع عایق های مورد استفاده در نما، چسب های پلی اورتان به علت برخورداری از ویژگی هایی مانند مقاومت و قدرت چسبندگی بالا، خشک شدن سریع بر روی سطح و مقاومت در برابر اشعه فرابنفش، جهت آب بندی نمای کامپوزیت و شیشه استفاده می شوند.
اما عایق های دیگر مانند مواد نانو، رزین ها، عایق های دوجزیی و مواد پلیمری برای آب بندی نمای سنگ، سیمان و آجر مورد استفاده قرار می گیرند. البته انتخاب این مواد کاملا بستگی به میزان جذب آب نما دارد، اما عایق نانو در بسیاری از موارد نسبت به دیگر موارد ترجیح داده می شود.

تقویت نمای ساختمان

اگر سنگ های بکار رفته در نما دچار ترک خوردگی شده باشند، بایستی کل سنگ ها به منظور جلوگیری از نفوذ آب از سنگ به درون ساختمان به مواد عایق بندی مناسب و با کیفیت آغشته شوند.
در موارد دیگر آب از قسمت بندکشی سنگ ها نفوذ می کند. برای جلوگیری از ورود آب از این قسمت ها، بایستی ابتدا بندکشی سنگ ها با استفاده از مواد قوی و مناسب انجام شود. در انتهای کار بایستی محل بندکشی به منظور حفظ تمیزی نما با دستمال مرطوب تمیز شود.

 

آب بندی نمای سیمان و بتن
اگر نمای ساختمان از سیمان و بتن است، برای جلوگیری از نفوذ آب از نما به درون ساختمان بایستی از عایق ها و چسب های مختلف استفاده شود.

نانو کردن سنگ و سیمان نما
فناوری نانو از جمله پیشرفته ترین فناوری های موجود می باشد که در زمینه عایق کاری نمای ساختمان به کار گرفته می شود و اثرات بسیار خوبی داشته است.
مزایای استفاده از عایق نانو در نمای ساختمان عبارتند از:
مقاوم سازی سطح در برابر رطوبت، حرارت و ضربه
سبک تر بودن در مقایسه با عایق های دیگر

نصب آسان
روش استفاده از عایق نانو برای جلوگیری از ورود و نفوذ آب از نمای ساختمان در بابل آسان می باشد، مخصوصا اگر توسط راپل کاران حرفه ای به کمک طناب (بدون داربست) نصب گردد.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا 09125846430