رفتن به محتوای اصلی

ارائه خدمات نما در مازندران شمال و انواع خدمات نمای ساختمان با طناب در مازندران

ارائه انواع خدمات نمای ساختمان با طناب در مازندران

1- پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان: عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان جزو خدمات نمای ساختمان با طناب در مازندران است که توسط راپلکار انجام میشود. نفوذ آب و رطوبت به داخل بافت مصالح نمای ساختمان، باعث نم برداشتن مصالح میشود. در صورت کاهش دمای هوا، مصالح یخ میزنند و دچار شکستگی میشوند. مصالح شکسته و ترک خورده، تضعیف میشوند. مصالح تحلیل رفته قدرت چسبندگی و نگهداری پایینی دارند و از این رو سنگ نمای ساختمان شروع به ریزش میکند. هزینه ترمیم و بازسازی نماهای سنگی بسیار زیاد است و از این جهت، ایمن سازی نمای سنگی هزینه کمتری را میطلبد. یکی از روشهایی که سنگهای سست و شل را محکم میکند، پیچ و رولپلاک کردن سنگها است.

اجرای عملیات پرچ و رولپلاک توسط راپلکار در مزاندران

2- نماشویی: یکی از خدمات نمای ساختمان با طناب در مازندران، نماشویی است. به شست و شوی نمای ساختمان، نماشویی میگویند. اصولا نماهای سنگی، کامپوزیتی و شیشهای مورد شست و شو قرار میگیرند. راپلکار با طناب راپل، بر روی نمای ساختمانی حرکت میکند و میتواند کل نما را مورد شست و شو قرار دهد. آپارتمانها، ساختمانهای بلند و برجها در معرض آلودگی هوا هستند و آلودگی هوا به صورت توده بر روی نمای ساختمان مینشیند و موجب کدر شدن و سیاه شدن نما میشود. شست و شوی نما با از بین بردن آلودگیها، موجب زیبایی بیشتر نما میشود. البته هر نمایی مواد شوینده و تجهیزات مختص به خود را میخواهد. نماشویی هزینه پایینی دارد و در مدت زمان کوتاهی نمای ساختمان توسط راپلکار شسته میشود.

نماشویی توسط راپلکار با طناب راپل

3- نورپردازی نما: معماری ساختمان فقط به نمای داخلی خلاصه نمیشود، بلکه نمای ساختمان نیاز به معماری خارجی دارد. ساختمانهای شیک و مجلل هم ظاهر زیبایی دارند و هم داخل شیکی دارند. نمای ساختمان با طراحیهای فوقالعاده مجلل انجام میشود ولی در شب هیچگونه دیدی ندارد. از این رو برای جلوه بیشتر نمای ساختمانهای اداری، مسکونی و تجاری، نورپردازی انجام میشود. نحوه نورپردازی، منابع نوری و شیوه وصل آن توسط مهندس برق و معمار طراحی میشود و عملیات اجرا توسط راپلکار انجام میشود. نورپردازی به نحوی طراحی و اجرا میشود که با نمای ساختمان هماهنگ باشد. یکی از خدمات نمای ساختمان با طناب در مازندران، نورپردازی نما است که موجب شکیل شدن ساختمان میشود.

نورپردازی نما و شکیل شدن ساختمان در مازندران

4- رنگ آمیزی نمای ساختمان: رنگ آمیزی و نقاشی نما جزو خدمات نمای ساختمان با طناب در مازندران به حساب میآید. نمای ساختمان پس از مدتی کیفیت خود را از دست میدهد و نیاز به نقاشی و رنگآمیزی دارد. راپلکارانی هستند که تخصص زیادی در نقاشی و رنگآمیزی دارند و میتوانند با کیفیت خوب، ساختمان را رنگ کنند. رنگ مناسب برای رنگ آمیزی ساختمان بایستی ضدآب باشد و در برابر آب و رطوبت مقاوم باشد. از این رو در هنگام خرید رنگ توجه کنید تا با خرید رنگ باکیفیت، نتیجه نهایی بهترین خروجی باشد. هرچه رنگ باکیفیتتر باشد، خروجی نهایی دوام بالایی دارد و طول عمر آن افزایش مییابد. قیمت رنگ آمیزی نمای ساختمان، بسته به متراژ ساختمان است و هر مساحت نما بیشتر باشد، هزینه رنگ آمیزی بیشتر میشود. اصولا نماهای گچی، آجری و سیمانی مورد رنگآمیزی قرار میگیرند.

سیمانکاری نما با طناب راپل در مازندران

5- سیمانکاری نمای ساختمان: سیمانکاری نما یکی از شیوههای جلوبخشی به نما است که جزو خدمات نمای ساختمان با طناب در مازندران به حساب میآید. اصولا نماهای آجری را با سیمانکاری میپوشانند و هزینه اجرای سیمانکاری نما نسبت به سایر خدمات پایینتر است و هزینه آن بستگی به متراژ ساختمان و مصالح کاربردی دارد. تنها آیتم مهم در سیمانکاری، نسبت ترکیب مصالح با یکدیگر است که اگر به درستی ترکیب شده باشند، کیفیت بالایی دارند. سیمانکاری نمای ساختمان را در برابر نفوذ آب و رطوبت ایمن میکند و در صورت نانو کردن نمای سیمانی، عمر نما چند برابر میشود. از این رو اجرای عملیات سیمانکاری با طناب راپل کم هزینهتر از داربست است، چرا که هزینه داربست بسیار بالا است. راپلکار میتواند ملات آماده را به نما بزند و عملیات سیمانکاری را در زمان کوتاهی تمام کند.

اب بندی نما در مازندران

6- آببندی و درزگیری نمای ساختمان: نفوذ آب و رطوبت به نمای ساختمان باعث نم برداشتن مصالح میشود. تغییرات آب و هوایی موجب یخ زدن رطوبت در مصالح ساختمانی میشود. یخ زدن و افزایش حجم مصالح، موجب ترکیدن و شکستن مصالح میشود. از این رو درزهای ایجاد شده بهترین راه ورود آب و رطوبت هستند و بایستی پوشیده شوند. برای آببندی و درزگیری نمای ساختمان روشهای مختلفی از جمله بتونهکاری و روش پلیمری مانند چسب پلی یورتان وجود دارد. آببندی و درزگیری توسط راپلکار انجام میشود و از خدمات نمای ساختمان با طناب در مازندران است که مدتی است که فراگیر شده است. کیفیت درزگیری در عدم نفوذ آب و رطوبت دخیل است و توصیه میشود تمام شکستگیها و ترکها شناسایی و پر شوند.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا 09125846430