رفتن به محتوای اصلی
عایق کاری پشت بام در بابل

اب بندی پشت بام ساختمان در بابل – عایق کاری پشت بام و سقف در بابل

آب بندی و عایق کاری پشت بام ساختمان در بابل

با توجه به اینکه بارندگی های زیادی در طول سال در شهر بابل اتفاق می افتد، آب بندی و عایق کاری پشت بام ساختمان در بابل می تواند از ورود آب و رطوبت به داخل ساختمان و صدمات ناشی از آن جلوگیری کند. هدف از آب بندی و عایق کاری پشت بام ساختمان در بابل حفاظت از پشت بام و ساختمان در برابر بارندگی، رطوبت و تخریب است. در این مقاله به توضیح روش های آب بندی و عایق کاری پشت بام ساختمان و همچنین اهمیت و مزایای آن خواهیم پرداخت.

اهمیت و مزایای آب بندی و عایق کاری پشت بام ساختمان در بابل

پشت بام نیز مانند نمای ساختمان نیاز به آب بندی و عایق کاری دارد چرا که نفوذ آب و رطوبت از پشت بام به داخل ساختمان به صورت مداوم در اثر نشتی و وجود درزها و سوراخ ها با گذشت زمان خسارات جبران‌ناپذیری به ساختمان وارد می کند. علاوه بر این با استفاده از عایق های گرما و سرما در پشت بام می توان از اتلاف انرژی و هزینه های ناشی از آن جلوگیری کرد. در طراحی روش های جدید برای عایق کاری پشت بام سعی شده تا تمامی این موارد در نظر گرفته شود.

اهمیت و مزایای آب بندی و عایق کاری پشت بام ساختمان در بابل

با توجه به متفاوت بودن شرایط آب و هوایی در نقاط مختلف ایران بایستی انتخاب روش آب بندی پشت بام بر اساس آب و هوای هر منطقه انجام شود تا اثر مطلوب و ماندگاری زیادی داشته باشد. انتخاب درست روش و ماده‌ی مناسب برای آب بندی و عایق کاری پشت بام ساختمان در هر منطقه نیازمند تخصص و تجربه است. کارشناسان شرکت های فعال در این زمینه دانش کافی برای تشخیص این موارد را دارند.
با کمک یک شرکت معتبر در زمینه‌ی خدمات نما می توان کار آب بندی و عایق کاری پشت بام ساختمان در بابل را در مدت زمان کوتاه و با کیفیت مطلوب انجام داد.

انواع روش‌های آب بندی و عایق کاری پشت بام ساختمان در بابل

یکی از رایج ترین روش های آب بندی و عایق کاری پشت بام ساختمان در بابل استفاده از قیر و گونی بوده است، در واقع در مناطقی از ایران شرایط اینگونه ایجاب می‌کرد که از این مواد جهت عایق کاری رطوبتی استفاده شود. اما امروزه روش های بسیار پیشرفته تری برای آب بندی پشت بام و نمای ساختمان ابداع شده است. در ادامه به توضیح انواع روش‌های رایج در آب بندی پشت بام می‌پردازیم.

 

عایق قیر و گونی
عایق قیر و گونی یکی از قدیمی‌ترین روش‌های آب بندی و عایق کاری پشت بام ساختمان در بابل می باشد که به دلیل خاصیت چسبندگی به خوبی می‌تواند از نفوذ آب و رطوبت از پشت بام جلوگیری کند.
استفاده از عایق های رطوبتی قیر و گونی علی رغم قیمت مناسب به دلیل آلودگی برای محیط‌ زیست محدود شده است.

انواع روش‌های آب بندی و عایق کاری پشت بام ساختمان در بابل

ایزوگام
عایق رطوبتی ایزوگام به فراوانی استفاده می شود. روش نصب این عایق مانند قیر و گونی است اما نصب آن در مقایسه با عایق قیر و گونی آسان‌تر می باشد. این عایق نیز مانند عایق قیر و گونی ارزان بوده و برای محیط زیست ضرر دارد.

عایق کاری پلیمری
عایق کاری پلیمری یکی از روش‌های بسیار مناسب برای آب بندی و عایق کاری پشت بام ساختمان در بابل می باشد. در این روش از عایق ها یا آب بند های پلیمری که از جمله عایق های رطوبتی هستند، استفاده می شود که ضد آب و ضد حرارت بودن یکی از مهم ترین ویژگی های آنها است.
عایق های پلیمری شامل عایق های پلیمری تک جزئی و عایق های پلیمری دو جزئی می‌شوند.
عایق های پلیمری تک جزئی از جمله بهترین عایق های موجود برای عایق کاری پشت بام هستند که اساس تولید آنها بر پایه‎ی رزین اکریلیک و استایرن اکریلیک می باشد. اما عایق های پلیمری دو جزئی به دلیل کیفیت بهتر نسبت به عایق های پلیمری تک جزئی ترجیح داده می شوند. این نوع عایق های پلیمری از دو جزء: یکی بر پایه‎ی رزین استایرن اکریلیک و دیگری بر پایه‎ی نانو ذرات و سیمان هیدرولیک تشکیل می شوند.
مواد موجود در عایق های پلیمری برای پر کردن و کامل کردن درزها بسیار مناسب هستند. مقاومت بالا، دوام زیاد و سازگاری با محیط ‌زیست از جمله مزایای عایق های پلیمری هستند.

خدمات آب بندی پشت بام- شمال راپل

عایق کاری با پشم شیشه
عایق پشم شیشه که در اثر ذوب شدن شیشه تشکیل می شود، علاوه بر عایق کاری پشت بام در موارد مختلفی استفاده می شود. از جمله ویژگی های بسیار خوب عایق های پشم شیشه می توان به مقاومت در برابر آتش و نصب آسان اشاره کرد.

عایق کاری با پشم سنگ
عایق کاری با پشم سنگ از دیگر روش‌های آب بندی و عایق کاری پشت بام ساختمان در بابل می باشد. این عایق ترکیبی از سنگ بازالت (سنگ آذرین) و پشم شیشه متراکم بوده و نسبت به پشم شیشه از تراکم بسیار بیشتری برخوردار است. علاوه بر این عایق پشم سنگ مقاومت بالاتری در برابر حرارت و آتش نسبت به عایق پشم شیشه دارد. این عایق مقاومت گرمایی زیادی دارد و عایق مناسبی برای صدا محسوب می شود.

عایق نانو
عایق نانو یکی از بهترین روش های موجود برای آب بندی پشت بام می باشد. این عایق شامل لاتکس و پودر ارگانومینرال است که با قلم مو رنگ پلاستیک و یا ایرلس و کنیتکس پاش دو مرتبه آن را روی سطح بام می پاشند.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا 09125846430