رفتن به محتوای اصلی
اب بندی نمای ساختمان در مازندران

اب بندی نما در مازندران آب بندی سنگ و سیمان با طناب بدون داربست در مازندران

قیمت اب بندی سنگ و سیمان نمای ساختمان در مازندران

قیمت ابندی نما در مازندران به دلیل اینکه بسیار شهرها با هم فاصله دارند ابتدا عکس از نما ارسال کنید و در اخر قیمت دقیق انجام اب بندی نمای ساختمان از جنس سنگ و سیمان را از ما بگیرید. شرکت شمال راپل مجری خدمات راپل و کار در ارتفاع در استان بزرگ مازندران میباشد. عایق نمای ساختمان یکی از راه های جلوگیری از ورود اب به داخل ساختمان میباشد.

اب بندی نمای ساختمان با طناب و بدون داربست در مازندران

آب بندی نما به روشهایی گفته میشود که با درزگیری ترکها و شکستگیهای موجود بر روی نما، مانع از ورود آب و رطوبت به داخل نما میشود. نمای ساختمانهایی که استانهای شمالی هستند به دلیل بالا بودن میزان بارش منطقه، بیشتر در معرض آسیب هستند. به منظور آببندی نما در مازندران، سازندگان میتوانند هر نوع نمایی را آببندی کنند.

چرا باید نمای ساختمانهای مازندران آببندی شود؟

میزان بارش و رطوبت هوا در استانها شمالی بسیار زیاد است. رطوبت و قطرات باران از طریق نمای ساختمان وارد خانه میشود و باعث ایجاد لکه بر روی دیوار میشود. رطوبت و آبی که به دیوارها نفوذ میکند محیط مرطوبی را برای تولید و تکثیر قارچها ایجاد میکنند. رشد قارچها موجب از بین رفتن استحکام دیوارها میشوند و به مرور زمینه ریزش و یا نشست ساختمان ایجاد میکنند. از این رو آببندی نما در مازندران اهمیت دارد. هر نوع نمایی را میتوان آببندی کرد، فقط بایستی راهکار مناسب هر نما اجرا شود.

آببندی نمای کامپوزیت بدون داربست در مازندران

در شمال کشور به دلیل بالا بودن میزان بارش باران، از نماهای سیمانی و آجری استفاده نمیشود، چرا که به راحتی رطوبت به نما نفوذ میکند. از این رو نمای کامپوزیت مورد توجه ساختمانسازان شمال کشور قرار گرفته است. نمای کامپوزیت از ورقهای کامپوزیت تشکیل شده است که بین ورقها را با لاستیک مخصوصی میپوشانند. زمانی که لاستیکها به درستی در درزها قرار گیرند، مانع از ورود رطوبت به داخل میشوند ولی به مرور زمان و با تابش نور خورشید، لاستیکها دچار پوسیدگی و خرابی میشوند. لاستیکهای پوسیده و خراب هیچ مقاومتی در برابر آب و رطوبت ندارند. از این رو، برای آببندی و محکم کردن درزها، از چسب پلی یورتان استفاده میشود که در برابر رطوبت و اشعههای خورشید مقاوت بالایی دارد. یکی از روشهای آببندی نما در مازندران، آببندی نمای کامپوزیت میباشد و به این شکل است که در ابتدا باید لاستیکهای موجود در درزها خارج شود و درزها بایستی کاملا از رطوبت و آب پاک شوند. پس از تمیز شدن درزها، تمامی درزها با چسب پلی یورتان پر میشوند. توصیه میشود قبل از چسبکاری درزها، لبهی ورق کامپوزیت با چسب کاغذی پوشانده شود چرا که چسب پلی یورتان چسبندگی بالایی دارد و در صورتی که بر روی ورق کامپوزیت ریخته شود، باعث خرابی نما میشود. پس از چسبکاری درزها، به وسیلهی لاستیکهای سالم، درزها را پر میشوند. این روش آببندی مانع از عبور رطوبت و آب از لایهی چسبی میشود.

آب بندی نماهای سیمانی، گچی، آجری و سنگی در مازندران

نماهای سیمانی، گچی، آجری و سنگی به دلیل بندکشی نامناسب، به مرور دچار ترکهای افقی میشوند. ترکهای افقی زمینه ورود رطوبت و آب، به نما را فراهم میکنند. از این رو برای آببندی این نماها بایستی ترکها و قسمتهای آسیبدیده کاملا ترمیم شوند و سپس از چسب سیلیکونی و پلی یورتان همرنگ نمای ساختمانی، برای آببندی نما استفاده میشود. این نوع آببندی موجب جلوگیری از جرم بستن و آلودگی نما میشود. البته در نماهای آجری ممکن است به مرور زمان، بندهای آجر از بین برود و یا بر اثر ضربه و یا تخریب بندها، آببندی نما از بین برود، که زمینه نفوذ آب به داخل نمای آجری فراهم میشود و بایستی تمام این شکستگیها ترمیم شود. اصولا در نماهای سنگی بهخصوص سنگ تراورتن و یا مرمریت از روش دیگری برای آببندی استفاده میشود چرا که درصد جذب آب این نوع نماهای سنگی بسیار بالا است و در هنگام بارندگی، قطرات باران را جذب میکنند و به سمت داخل هدایت می‌کنند. نفوذ آب به داخل نما موجب ایجاد نم و رطوبت بر روی دیوارها می‌شود. برای آببندی نما در مازندران توصیه میشود که سنگ نمای ساختمانی با نانوی ضد آب ایمن شود. به تازگی آببندی نماهای سیمانی هم تغییر کرده است و پس از پر کردن ترکهای سیمانی موجود در نما، میتوان از نانوی ضد آب استفاده کرد تا نمای سیمانی در برابر آب و رطوبت کامل ایمن شود.

آببندی نمای شیشه نمای ساختمان در مازندران

در نمای شیشهای بایستی بین هر شیشه یک لاستیک به عنوان درزگیر قرار داده شود. زمانی که لاستیک به درستی قرار داده شود، مانع از ورود رطوبت و آب به داخل میشود ولی به مرور بر اثر بارندگی و تابش نور خورشید، لاستیکها دچار پوسیدگی و خرابی میشوند. در این صورت عملا آببندی نما از بین میرود و بایستی ترمیم شود. برای آببندی پنجره یا نمای شیشهای بایستی محدودهای که آب از آن نفوذ میکند را شناسایی کرد. گاهی نفوذ آب به دلیل خرابی زوار لاستیکی بین شیشهها است و با تعویض آن مشکل برطرف میشود. اما در اکثر مواقع آببندی شیشه از بیرون خراب شده است و بایستی نمای شیشهای آببندی شود. به منظور آببندی نمای شیشهای میتوان از چسب‌های سیلیکونی استفاده کرد. این چسب‌ها در مقابل اشعه خورشید و رطوبت مقاوم هستند و چسبندگی بسیار بالایی دارند. استفاده از چسبهای سیلیکونی برای آببندی نما در مازندران، به دلیل قیمت پایینی که دارند، بسیار به صرفه هستند.

مزایای آببندی نما در مازندران

یکی از اهداف آببندی نما، جلوگیری از اتلاف انرژی است. در این صورت در فصلهای سرد سال، سرما وارد خانه نمیشود و در فصلهای گرم سال، گرما به داخل نفوذ نمیکند.
آببندی مانع از ورود آب و رطوبت به داخل میشود.
آببندی نما موجب میشود درزها و ترکها پوشیده شوند و مانع از ایجاد آلودگی در درزها میشود.
عدم ورود رطوبت و آب در داخل نما، از شوره زدن نما جلوگیری میکند.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا 09125846430